Historia firmy

1989 r.

Začiatky firmy BATCAR siahajú roka 1989, kedy dvoch absolventov Technickej univerzity v Zielonej Góre (Poľsko) v špeciálne prispôsobenom prízemí jednorodinného domu otvorilo   podnik, v ktorom sa začalo vyrábať akumulátory pre vozidlá. V podstate bola to montáž akumulátorov z hotových súčiastok vrátane ich formovania. Nedostatok akumulátorov na trhu vôbec a vysoká kvalita ponúkaných výrobkov povzbudili rýchly rozvoj firmy, zamestnalo sa nových pracovníkov a začalo sa so stavbou nového sídla a skladu firmy. Po dvoch rokoch firma pôsobila už s názvom BATCAR.

1993 r.

Od roka 1993 sa sídlo firmy nachádza v Zielonej Góre na ulici Rumakowej 6. Medzitým majitelia firmy sa rozhodli pre stavbu skladov vrátane moderného nákladiska v malej obci blízko Kożuchowa.

1995 r.

Od roku 1995 firma je účastníkom Medzinárodného veľtrhu motorizácie v Poznani. Kontakty nadviazané počas veľtrhu uvedomili majiteľom firmy, že jej ďalší rozvoj by mal smerovať k utvoreniu Servisu rýchlej obsluhy vozidiel spojeného s distribúciou náhradných dielov.

1996 r.

V roku 1996 firma kúpila veľkoobchod s akumulátormi AKUM v Gorzowe Wielkopolskom, kde sa momentálne nachádza jej pobočka zaoberajúca sa distribúciou akumulátorov pre územie bývalého gorzowského vojvodstva.

2001 r.

V roku 2001 v polovici mája začali s výstavbou štvormiestneho servisu vybaveného novodobými zariadeniami a náradím nevyhnutným na realizáciu opráv osobných a nákladných vozidiel. Objekt začal fungovať v októbri toho istého roku. Základnou činnosťou servisu je montáž a výmena pneumatík, oprava náprav a bŕzd, výmena olejov a predaj akumulátorov.

2002 r.

V roku 2002 majitelia firmy otvorili pobočku v roku Jawori, ktorá sa zaoberá veľkoobchodným a maloobchodným predajom akumulátorov.   Táto pobočka pôsobí na území dolnosliezskeho vojvodstva.

2005 r.

 V roku 2005 servis získal dva ďalšie stanoviská. V tom istom roku firma implementovala a stále udržiava systém manažérstva kvality v súlade s požiadavkami normy EN ISO 9001:2001.  Vzhľadom na stály a systematický rozvoj a zlepšenie konkurencieschopnosti firmy na miestnom a regionálnom trhu sa majitelia spoločnosti rozhodli ďalej ju rozvíjať, čiže utvoriť nové pobočky firmy.

2006 r.

Stabilný vývoj a moderné názory vlastníkov na prevádzku spoločnosti bol ocenený cenou m.in Business Gazelle 2006 a 2007, a VII miesto zamestnania v rebríčku firiem.

2007 r.

V roku 2007 vznikla nová pobočka v Nowej Soli a Ostrowe Wielkopolskom. V roku 2007 majitelia sa rozhodli otvoriť aj pobočky vo východnej časti Poľska: v Lubline a v Sokołowe Podlaskom.

2008 r.

Ďalší rozvoj sa spája s otvorením pobočky v  Grudziądzu a Bielsku Białej v roku 2008. Zohľadňujúc doterajšie skúsenosti a intenzívny rozvoj, ktorý nastúpil v posledných rokoch, sa vedenie spoločnosti rozhodlo vybudovať Inteligentné logistické centrum, čiže sklad akumulátorov a iných priemyselných výrobkov, ktorého fungovanie je založené na princípe vysokého skladovania riadeného novátorským a flexibilným informatickým systémom. Spoločnosť získala finančnú podporu na plánovanú investíciu z lubuského regionálneho operačného programu na obdobie 2007-2013.

2009 r.

Nové sídlo firmy funguje už od októbra roku 2009.  Za stabilný rozvoj a novodobé názory na vedenie spoločnosti majitelia získali okrem iného cenu Gazela Biznisu 2006 a 2007 (rebrík najrýchlejšie sa rozvíjajúcich malých a stredných podnikov zostavovaný ekonomickými novinami „Puls Biznesu“) a firma zaujala VII. miesto v Rebríku firiem Lubuského vojvodstva 2007.

...